Parkingi Pyrzowice

Katowice Airport (Międzynarodowy Port Lotniczy w Katowicach) jest głównym lotniskiem dla całego województwa śląskiego. Według szacunków przepustowość terminali Katowice Airport to ponad 5 milionów pasażerów, a pod względem liczby operacji lotniczych zajmuje czwarte miejsce w Polsce. Dzięki swojemu położeniu cechuje się dobrymi warunkami atmosferycznymi, co sprawia że liczba dni kiedy loty są odwoływane z powodu pogody jest bardzo mała, w porównaniu z niektórymi innymi lotniskami w Polsce.

Nazwa lotniska – Katowice Airport może wprowadzać nieco zamieszania, ponieważ tak naprawdę lotnisko znajduje się w Pyrzowicach – niewielkiej wsi położonej ponad 40km od centrum Katowic, dlatego Port Lotniczy w Katowicach bardzo często nazywany jest po prostu Lotniskiem Pyrzowice, co zdecydowanie lepiej oddaje jego położenie. Właśnie z uwagi na jego lokalizację i oddalenie od wszystkich większych miast województwa śląskiego wiele osób decyduje się na transport własnym samochodem, a co za tym idzie powstaje konieczność wybrania dobrego parkingu w pobliżu lotniska Katowice – Pyrzowice.

Wybór dobrego parkingu strzeżonego na którym pozostawimy samochód na czas podróży samolotem mimo iż wydaje się sprawą błahą, to wbrew pozorom może zaważyć na tym jak udane będą nasze wakacje, czy też podróż służbowa. Będąc tysiące kilometrów od domu chyba nikt nie chciałby otrzymać wiadomości że jego samochód został uszkodzony ub skradziony. Na co warto zwracać uwagę wybierając parking przy lotnisku Pyrzowice?

Przede wszystkim beztroska i spokój

Dla większości z nas wakacje to czas ucieczki od spraw dnia codziennego, obowiązków służbowych i innych zaprzątających głowę rzeczy. Spokojny i beztroski wypoczynek możliwy będzie tylko wtedy jeśli faktycznie nie będziemy mieli żadnych zmartwień. Właśnie dlatego w pierwszej kolejności warto zadbać o bezpieczeństwo samochodu którym przyjechaliśmy na lotnisko. Warto wybrać parking który posiada solidne ogrodzenie, które zabezpieczy nasz samochód nie tylko przed dostępem osób trzecich, ale również dzikiej zwierzyny (Pyrzowice to niewielka wieś otoczona lasami).

Dobry system monitoringu nie tylko pozwala lepiej dozorować pozostawione na parkingu przy lotnisku Katowice Airport samochody, ale również pomaga rozwiązywać wszelkie sporne sytuacje, gdyby mimo wszystko doszło do jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia. Rezerwując miejsce postojowe warto brać to pod uwagę.

Nawet najlepsze kamery i systemy alarmowe nie zastąpią człowieka. Właśnie dlatego tak istotny jest dozór osobowy – czyli po prostu obecność stróża na parkingu przez całą dobę. Warto o to dokładnie zapytać kontaktując się z parkingiem w Pyrzowicach i dowiedzieć się czy zdarza się, że stróż opuszcza parking – na przykład jest jednocześnie osobą odpowiedzialną za transport Klientów na teren lotniska.

Z uwagi na dużą konkurencję właściciele parkingów w pobliżu lotnisk bardzo dbają o jakość swoich usług, jednak nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkiego w stu procentach, dlatego dobrze kiedy parking posiada polisę ubezpieczeniową w jakimś znanym towarzystwie ubezpieczeń, aby mieć pewność, że w razie jakichkolwiek nieprzyjemnych sytuacji bez problemu uzyskamy odszkodowanie.
Transport na lotnisko Katowice – Pyrzowice

Skoro już udało nam się bezpiecznie zaparkować samochód to jakoś musimy dostać się z bagażami na teren samego lotniska. Zdecydowana większość parkingów transfer do terminala wlicza w cenę usługi, jednak powinniśmy dokładnie to sprawdzić, aby się nie rozczarować dodatkowymi kosztami. Zdarzyło mi się spotkać również z sytuacją kiedy transfer na lotnisko faktycznie był darmowy, jednak już za odebranie z terminala po zakończonej podróży było obarczone dodatkową opłatą, dlatego należy zwracać na tą kwestię szczególną uwagę.

Nie bez znaczenia jest tak jakość pojazdów którymi realizowany jest transport. W zdecydowanej większości są to 9-osobowy busy, jednak już ich jakość i stan techniczny może się różnić w zależności od parkingu. Chyba nikt nie ma ochoty ryzykować spóźnienia na lot z powodu awarii busa który zepsuł się w drodze na lotnisko. Rezerwując miejsce postojowe możemy zapytać o to jakimi pojazdami realizowany jest transfer z parkingu przy lotnisku Katowice – Pyrzowice do samego portu lotniczego.

Komfort również ma znaczenie

Niezależnie od tego czy wyjeżdżamy służbowo, czy wybieramy się na wakacje, każdy chciałby podróżować komfortowo. Tej kwestii oferta parkingów może się różnić, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się warunkom jakie proponuje konkretny parking Pyrzowice.

Część parkingów nie posiada utwardzonej nawierzchni, a samochód pozostawiamy na łące zaimprowizowanej na parking. Przy słonecznej pogodzie może to nie mieć większego znaczenia, jednak po kilkudniowych opadach deszczu, kiedy ziemia staje się miękka może to już stanowić pewien problem. Nie znam nikogo kto chciałby zaczynać swoją podróż stojąc po kostki w błocie.

Czasami zdarza się, że większa liczba pasażerów tego samego lotu postanowiła pozostawić swoje samochody na tym samym parkingu. Jeśli przyjechaliśmy zbyt wcześnie obsługa może poprosić nas o chwilę cierpliwości i oczekiwanie na pozostałe osoby. Dobrze kiedy na terenie parkingu znajduje się zadaszone i komfortowe miejsce gdzie możemy w spokoju poczekać i zrelaksować się przed podróżą.

Specjalne wymagania

Obecnie część parkingów oferuje specjalne miejsca postojowe dla samochodów elektrycznych z możliwością ich ładowania. Jeśli jesteśmy właścicielami właśnie takiego pojazdu to warto wybrać parking który jest przygotowany specjalnie na przyjęcie takich podróżnych.

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku kiedy podróżujemy samochodem o nietypowych gabarytach, na przykład dużym busem. Na parkingu powinny być wyznaczone większe miejsca postojowe z myślą właśnie o takich samochodach. Powinniśmy poinformować obsługę odpowiednio wcześniej, że planujemy pozostawić u busa lub inny duży pojazd, aby mogli nam zarezerwować odpowiednie miejsce parkingowe.

Powyżej wymienione zostały prawdopodobnie najważniejsze kwestie które należy brać pod uwagę wybierając dobry parking przy lotnisku Pyrzowice. Z uwagi na dużą konkurencję w tej branży ceny usług są dość zbliżone, dlatego tym bardziej warto dokładnie przyglądać się szczegółom każdej oferty i wybrać najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb, dzięki czemu będziemy mogli podróżować nie martwiąc się o pozostawiony na parkingu samochód.