Parkingi przy lotnisku Chopina w Warszawie

Lotnisko Chopina w Warszawie, nazywa też często Lotniskiem Okęcie (od nazwy warszawskiego osiedla przy którym jest zlokalizowane) jest największym portem lotniczym w Polsce. Według szacunku obsługuje ponad 30% z całego ruchu lotniczego w naszym kraju. Każdego roku miliony pasażerów z całego świata przylatuje i odlatuje właśnie z Portu Lotniczego Chopina, nic więc dziwnego że duża część z nich poszukuje dobrego parkingu w okolicy, świadczącego usługi na wysokim poziomie przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny.

Na co zwrócić uwagę wybierając parking przy Lotnisku Chopina w Warszawie?

Dla wielu osób głównym czynnikiem decydującym na pewno będzie koszt pozostawienia samochodu na czas podróży. Przeglądając jednak oferty łatwo zauważyć, że większość parkingów oferuje swoje usługi w bardzo zbliżonej cenie, dlatego warto przyjrzeć się paru innym sprawom.

Bezpieczeństwo

Chyba nikt będąc na wakacjach lub w jakikolwiek innej podróży zagranicznej nie chciałby dostać informacji o tym że jego samochód został uszkodzony lub co gorsze skradziony. Właśnie dlatego priorytetowo powinniśmy traktować sprawę bezpieczeństwa. Solidne ogrodzenie parkingu to absolutna podstawa i to nie tylko w kontekście kradzieży, ale także uszkodzenia przez zwierzęta – osobiście znam sytuację gdzie zwierzęta wyczuły pozostawione przypadkowo w samochodzie jedzenie i próbując dostać się do środka mocno uszkodziły lakier i karoserię. Na pewno dodatkowym atutem będzie zainstalowany na parkingu system monitoringu z dobrej jakości kamerami. Każdy parking strzeżony przy lotnisku Okęcie chcąc oferować usługę najwyższej jakości powinien zatrudniać personel który będzie dozorował teren przez całą dobę. W tym miejscu warto poruszyć jeszcze jedną kwestię – oświetlenia. Nawet najbardziej czujny stróż czy pracownik ochrony nie będzie w stanie właściwe nadzorować terenu jeśli na parkingu będą panowały kompletne ciemności.

Ubezpieczenie

Mimo iż właściciele parkingów przy Okęciu traktują priorytetowo bezpieczeństwo swoich Klientów i ich pojazdów, to mimo wszystko czasami scenariusze które pisze życie są zaskakujące i trudne do przewidzenia. Właśnie dlatego mile widzianym jest, jeśli firma oferująca usługę parkowania przy lotnisku Chopina posiada polisę ubezpieczeniową w dobrym i sprawdzonym towarzystwie ubezpieczeń, które w razie jakiegokolwiek zdarzenia nie będzie robiło kłopotów z wypłatą odszkodowania.

Transfer na lotnisko Okęcie

Mimo iż parkingi przy lotnisku Okęcie są często zlokalizowane stosunkowo blisko portu lotniczego, to zawsze warto upewnić się czy oferta obejmuje transport na lotnisko i odbiór z lotniska po zakończonej podróży oraz czy jest to wliczone w cenę, czy może wymaga dodatkowej opłaty. Jest to zjawisko coraz rzadziej spotykane, ale zdarza się natknąć na ofertę która w cenie gwarantuje tylko transport na lotnisko, natomiast po powrocie musimy dodatkowo dopłacać za odbiór lub korzystać z taksówki lub innego środka transportu. Właśnie dlatego warto dobrze wypytać o tę kwestię.

Nie bez znaczenia jest też pojazd którym jesteśmy przewożeni. Mimo iż podróż z parkingu na lotnisko trwa dosłownie kilka minut to chyba nikt nie chciałby odbywać jej w niesprawnym technicznie lub zwyczajnie zaniedbanym busie. W tej chwili tego typu sprawy mogą wydawać się błahe, ale gwarantuję że w dzień podróży nabierają znaczenia, zwłaszcza w chwili kiedy zależy nam na czasie.

Miejsca postojowe

Nie wszystkie parkingi oferują taką samą jakość w kwestii samego miejsca postojowego. Część właścicieli chcąc zaparkować na swoim terenie jak największą ilość pojazdów oferuje miejsca bardzo wąskie, a co za tym idzie niekomfortowe i stwarzające ryzyko uszkodzenia naszego samochodu chociażby przez pasażera sąsiadującego pojazdu, który nie zachował wystarczającej uwagi i zbyt szeroko otwarł drzwi uderzając nimi w karoserię naszego samochodu. Jest to bardzo często spotykana sytuacja na parkingach z wąskimi miejscami postojowymi. W deszczowe lub zimowe dni znaczenia nabiera nawierzchnia na której parkujemy. Chyba nikt nie chciałby wsiadać do samolotu w ubłoconych butach. Dlatego dobrze jest jeśli teren parkingu jest w jakikolwiek sposób utwardzony – asfaltowy, wyłożony betonowymi płytami lub przynajmniej wysypany żwirem.

Doświadczony personel

Lotnisko Chopina w Warszawie zajmuje pierwsze miejsce w naszym kraju pod względem obsługiwanych pasażerów oraz lotów. Właśnie dlatego przyjemnie jeśli personel parkingu i kierowca zawożącego nas busa mają doświadczenie w poruszaniu się po terenie lotniska i znają zwyczaje na nim panujące. Cenne wskazówki czy sprawny transport w pobliże właściwego wejścia do terminala docenią zwłaszcza osoby podróżujące z Okęcia pierwszy raz.

Inne zalety

Jeśli jesteśmy posiadaczem samochodu elektrycznego nie bez znaczenia będzie możliwość ładowania samochodu na terenie parking Okęcie. Z kolei jeśli planujemy parkować busa lub inny pojazd o nietypowych gabarytach warto zapytać o miejsca przeznaczone dla takich samochodów – na niektórych parkingach liczba miejsc dla busów czy autokarów jest ograniczona.

Podsumowanie

Decyzja o tym jaki parking Okęcie wybierzemy przed podróżą może pozornie wydawać się błaha, jednak jak się okazuje może mieć kluczowe znaczenie dla przebiegu naszej podróży. Wiadomość o uszkodzonym samochodzie, spóźnienie na lot z uwagi na awarię zaniedbanego busa czy chociażby nieprzyjemny personel parkingu – to tylko kilka przykładowych sytuacji które mogą skutecznie zepsuć nam podróż. Właśnie dlatego wybierając parking przy Lotnisku Chopina warto wziąć pod uwagę kilka istotnych, wspomnianych wyżej kwestii, zwłaszcza że różnice w cenach są zazwyczaj niewielkie.

Warto mieć na uwadze, że w sezonie letnim ruch na lotnisku Okęcie jest na tyle duży, że parkingi z najlepszą ofertą mogą nie dysponować już wolnymi miejscami postojowymi – dlatego zająć się tematem parkingu przy lotnisku odpowiednio wcześnie.